potrzeby-h

Oczyszczanie

EMOTOPIC HYDRO-MICELARNY SZAMPON KOJĄCY MED+ do częstego stosowania 250 ml

EMOTOPIC

HYDRO-MICELARNY SZAMPON KOJĄCY MED+
250 ml

41,55 zł
16,62 zł / 100 ml
Pharmaceris H MICELARNY SZAMPON KOJĄCO-NAWILŻAJĄCY do skóry wrażliwej H-SENSITONIN 400 ml

Pharmaceris H
MICELARNY SZAMPON
KOJĄCO-NAWILŻAJĄCY
do skóry wrażliwej

H-SENSITONIN
400 ml

49,60 zł
12,40 zł / 100 ml
Nowość
Pharmaceris H SPECJALISTYCZNY SZAMPON PRZECIWŁUPIEŻOWY regulujący mikrobiom skóry H-PURIN SPECIAL 250 ml

Pharmaceris H
SPECJALISTYCZNY SZAMPON PRZECIWŁUPIEŻOWY
regulujący mikrobiom skóry

H-PURIN SPECIAL
250 ml

40,15 zł
16,06 zł / 100 ml
Pharmaceris H SKONCENTROWANY SZAMPON WZMACNIAJĄCY ŁODYGĘ WŁOSA do włosów osłabionych i przerzedzonych H-KERATINEUM 250 ml

Pharmaceris H
SKONCENTROWANY SZAMPON
WZMACNIAJĄCY ŁODYGĘ WŁOSA
do włosów osłabionych
i przerzedzonych

H-KERATINEUM
250 ml

41,15 zł
16,46 zł / 100 ml
Pharmaceris H SPECJALISTYCZNY SZAMPON NORMALIZUJĄCY do skóry łojotokowej, skłonnej do podrażnień H-SEBOPURIN 250 ml

Pharmaceris H
SPECJALISTYCZNY SZAMPON
NORMALIZUJĄCY
do skóry łojotokowej,
skłonnej do podrażnień

H-SEBOPURIN
250 ml

40,15 zł
16,06 zł / 100 ml
Pharmaceris H MICELARNY SZAMPON KOJĄCO-NAWILŻAJĄCY do skóry wrażliwej H-SENSITONIN 250 ml

Pharmaceris H
MICELARNY SZAMPON
KOJĄCO-NAWILŻAJĄCY
do skóry wrażliwej

H-SENSITONIN
250 ml

40,15 zł
16,06 zł / 100 ml
Pharmaceris H SPECJALISTYCZNY SZAMPON STYMULUJĄCY WZROST WŁOSÓW pobudza odrastanie włosów i ich zagęszczenie H-STIMUPURIN 250 ml

Pharmaceris H
SPECJALISTYCZNY SZAMPON
STYMULUJĄCY WZROST WŁOSÓW
pobudza odrastanie włosów
i ich zagęszczenie

H-STIMUPURIN
250 ml

52,70 zł
21,08 zł / 100 ml
Pharmaceris H SPECJALISTYCZNY SZAMPON o podwójnym działaniu STYMULUJĄCY WZROST WŁOSÓW & PRZECIWŁUPIEŻOWY H-STIMUCLARIS 250 ml

Pharmaceris H
SPECJALISTYCZNY SZAMPON
o podwójnym działaniu
STYMULUJĄCY WZROST WŁOSÓW
& PRZECIWŁUPIEŻOWY

H-STIMUCLARIS
250 ml

52,70 zł
21,08 zł / 100 ml
Pharmaceris H SPECJALISTYCZNY SZAMPON o podwójnym działaniu SPOWALNIAJĄCY PROCES SIWIENIA & STYMULUJĄCY WZROST WŁOSÓW H-STIMUTONE 250 ml

Pharmaceris H
SPECJALISTYCZNY SZAMPON
o podwójnym działaniu
SPOWALNIAJĄCY PROCES SIWIENIA
& STYMULUJĄCY WZROST WŁOSÓW

H-STIMUTONE
250 ml

52,70 zł
21,08 zł / 100 ml

Szampony do wrażliwej skóry głowy

W pielęgnacji wrażliwej skóry głowy, podobnie jak przy cerze wrażliwej stawiamy na składniki nawilżające, łagodzące i redukujące podrażnienia. Działanie takie zapewniają doskonale poznane w kosmetologii betaina, wyciąg z lnu, d-pantenol i alantoina.

Przy wrażliwej, skłonnej do podrażnień, świądu i przesuszenia skórze głowy stawiamy na szampony micelarne, dobrze tolerowane przez skórę, zapewniające skuteczne, a jednocześnie delikatne mycie.

  Szampony przeciwdziałające wypadaniu włosów

  Podstawowe postaci łysienia to łysienie anagenowe, telogenowe i androgenowe. By skutecznie przeciwdziałać wypadaniu włosów warto sięgnąć po dermokosmetyki bazujące na składnikach aktywnych poprawiających kondycję mieszków włosowych i przeciwdziałających aktywności enzymu 5-α-reduktazy.

  Skuteczność dermokosmetyków Pharmaceris H przeciwdziałających wypadaniu włosów jest oparta na opatentowanym kompleksie FGF (czynnik wzrostu fibroblastów) i kofeiny. Połączenie to poprawia mikrokrążenie w skórze głowy, działa antyoksydacyjnie, hamuje działanie 5-α-reduktazy, stymuluje wzrost mieszków włosowych i włosów. Kompleks FGF i kofeiny pobudza ekspresję genów odpowiedzialnych za rozpoczęcie fazy wzrostu włosa (anagenu) oraz genu odpowiedzialnego za opóźnienie wejścia mieszków włosowych w stan spoczynku (fazę telogenu).

   Szampony przeciwłupieżowe

   Łupież jest nawrotową dermatozą charakteryzującą się przewlekłym złuszczaniem warstwy rogowej naskórka owłosionej skóry głowy i objawiającą w postaci widocznej na skórze białej łuski. Problem łupieżu dotyczy około 10% populacji. Przyczyny łupież są złożone, jedną z głównych przyczyn rozwoju choroby jest aktywność drożdżaków z rodzaju Malassezia.

   Dermokosmetyki Pharmaceris H dedykowane pacjentom z problemem łupieżu zawdzięczają swą skuteczność składnikom o działaniu przeciwgrzybiczym - ograniczającym aktywność Malassezia oraz keratolitycznym - udrażniającym ujścia gruczołów łojowych i rozbijającym skupiska komórek zrogowaciałego naskórka.

   Problem łupieżu często idzie w parze z problemem wypadania włosów. Przy łupieżu obserwujemy również nasiloną aktywność gruczołów łojowych, wynikającą m.in. z gospodarki hormonalnej organizmu. W takim przypadku warto sięgnąć po dermokosmetyki zawierające składniki od lat sprawdzone w pielęgnacji skóry łojotokowej takie jak m.in.: wyciąg z łopianu, piroglutaminian cynku, ekstrakt z kory wierzby, czy octopirox.

    Szampony przeciwdziałające siwieniu włosów

    Problem siwienia dotyczy w skali świata blisko 74% ludności w wieku miedzy 45 a 65 r. ż. W powszechnej świadomości siwe włosy jednoznacznie kojarzą się z procesem starzenia się organizmu. Mechanizmy aktywności surowców kosmetycznych mających za zadanie przeciwdziałać siwieniu włosów obejmują działanie antyoksydacyjne, aktywowanie genów zaangażowanych w proces wytwarzania pigmentu włosa oraz stymulowanie czynników koniecznych do prawidłowego przebiegu procesu syntezy melaniny.

    Szampon Pharmaceris H zawiera naryngeninę – flawonoid występujący w naturze m.in. w skórkach owoców cytrusowych. Naryngenina jest silnym antyoksydantem, ponadto wycisza aktywność genów przyczyniających się do procesu siwienia i pobudza białka uczestniczące w procesie melanogenezy. Efektem działania naryngeniny jest wzrost ilości barwnika w mieszkach włosowych. W szamponie Pharmaceris H naryngeninie towarzyszy wyciąg z orzecha, który redukuje zimny odcień siwych włosów, sprawia że zyskują one cieplejszy, miodowy koloryt. Szampon Pharmaceris H nie tylko spowalnia proces siwienia ale też stymuluje ich wzrost.

     your_pharmaceris

     #yourpharmaceris

     Zostań Ambasadorką Pharmaceris

     Masz skórę wrażliwą, problemową lub wymagającą?

     Lubisz testować nowe rozwiązania dermokosmetyczne i dzielić się swoim doświadczeniem?

     Zgłoś się do programu ambasadorskiego Pharmaceris!

     Zapytaj lekarza

     LEK. MED.

     Marta Jeziorska

     Masz problem ze skórą?
     Masz pytania dotyczące produktów Pharmaceris?
     Nie jesteś pewna jak właściwie pielęgnować swoją skórę?

     marta_jeziorska
     prawidlowa_pielegnacja_wrazliwej_skory_glowy

     Porady

     Prawidłowa pielęgnacja wrażliwej skóry głowy

     Skóra wrażliwa cechuje się nadmierną reakcją rumieniową często z towarzyszącym świądem, pieczeniem, szczypaniem na otaczające bodźce, które normalnie nie wywołują takich reakcji.
     To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.