W pielęgnacji wrażliwej skóry głowy, podobnie jak przy cerze wrażliwej stawiamy na składniki nawilżające, łagodzące i redukujące podrażnienia. Działanie takie zapewniają doskonale poznane w kosmetologii betaina, wyciąg z lnu, d-pantenol i alantoina.
Przy wrażliwej, skłonnej do podrażnień, świądu i przesuszenia skórze głowy stawiamy na szampony micelarne, dobrze tolerowane przez skórę, zapewniające skuteczne, a jednocześnie delikatne mycie.
Podstawowe postaci łysienia to łysienie anagenowe, telogenowe i androgenowe. By skutecznie przeciwdziałać wypadaniu włosów warto sięgnąć po dermokosmetyki bazujące na składnikach aktywnych poprawiających kondycję mieszków włosowych i przeciwdziałających aktywności enzymu 5-α-reduktazy.
Skuteczność dermokosmetyków Pharmaceris H przeciwdziałających wypadaniu włosów jest oparta na opatentowanym kompleksie FGF (czynnik wzrostu fibroblastów) i kofeiny. Połączenie to poprawia mikrokrążenie w skórze głowy, działa antyoksydacyjnie, hamuje działanie 5-α-reduktazy, stymuluje wzrost mieszków włosowych i włosów. Kompleks FGF i kofeiny pobudza ekspresję genów odpowiedzialnych za rozpoczęcie fazy wzrostu włosa (anagenu) oraz genu odpowiedzialnego za opóźnienie wejścia mieszków włosowych w stan spoczynku (fazę telogenu).
Łupież jest nawrotową dermatozą charakteryzującą się przewlekłym złuszczaniem warstwy rogowej naskórka owłosionej skóry głowy i objawiającą w postaci widocznej na skórze białej łuski. Problem łupieżu dotyczy około 10% populacji. Przyczyny łupież są złożone, jedną z głównych przyczyn rozwoju choroby jest aktywność drożdżaków z rodzaju Malassezia.
Dermokosmetyki Pharmaceris H dedykowane pacjentom z problemem łupieżu zawdzięczają swą skuteczność składnikom o działaniu przeciwgrzybiczym - ograniczającym aktywność Malassezia oraz keratolitycznym - udrażniającym ujścia gruczołów łojowych i rozbijającym skupiska komórek zrogowaciałego naskórka.
Problem łupieżu często idzie w parze z problemem wypadania włosów. Przy łupieżu obserwujemy również nasiloną aktywność gruczołów łojowych, wynikającą m.in. z gospodarki hormonalnej organizmu. W takim przypadku warto sięgnąć po dermokosmetyki zawierające składniki od lat sprawdzone w pielęgnacji skóry łojotokowej takie jak m.in.: wyciąg z łopianu, piroglutaminian cynku, ekstrakt z kory wierzby, czy octopirox.
Problem siwienia dotyczy w skali świata blisko 74% ludności w wieku miedzy 45 a 65 r. ż. W powszechnej świadomości siwe włosy jednoznacznie kojarzą się z procesem starzenia się organizmu. Mechanizmy aktywności surowców kosmetycznych mających za zadanie przeciwdziałać siwieniu włosów obejmują działanie antyoksydacyjne, aktywowanie genów zaangażowanych w proces wytwarzania pigmentu włosa oraz stymulowanie czynników koniecznych do prawidłowego przebiegu procesu syntezy melaniny.
Szampon Pharmaceris H zawiera naryngeninę – flawonoid występujący w naturze m.in. w skórkach owoców cytrusowych. Naryngenina jest silnym antyoksydantem, ponadto wycisza aktywność genów przyczyniających się do procesu siwienia i pobudza białka uczestniczące w procesie melanogenezy. Efektem działania naryngeniny jest wzrost ilości barwnika w mieszkach włosowych. W szamponie Pharmaceris H naryngeninie towarzyszy wyciąg z orzecha, który redukuje zimny odcień siwych włosów, sprawia że zyskują one cieplejszy, miodowy koloryt. Szampon Pharmaceris H nie tylko spowalnia proces siwienia ale też stymuluje ich wzrost.
#yourpharmaceris
Masz skórę wrażliwą, problemową lub wymagającą?
Lubisz testować nowe rozwiązania dermokosmetyczne i dzielić się swoim doświadczeniem?
Zgłoś się do programu ambasadorskiego Pharmaceris!
Porady