Suchość skóry jest problemem wynikającym z niedoboru składników NMF (naturalnego czynnika nawilżającego skóry) i lipidów płaszcza hydro-lipidowego naskórka. Suchość skóry nasila się w okresie jesienno-zimowym, jest charakterystycznym objawem procesu starzenia się skóry, towarzyszy również wielu dermatozom m.in. AZS.
Dbanie o prawidłową kondycję płaszcza hydro-lipidowego naskórka (a co za tym idzie optymalny poziom nawilżenia skóry) to podstawowy krok w trosce o zdrowie i urodę skóry. By skutecznie walczyć z problemem suchości skóry warto sięgnąć po emolienty.
Atopowe zapalenie skóry jest przewlekłą chorobą dermatologiczną, której towarzyszy przesuszenie skóry i nasilony świąd. Choroba ma charakter nawrotowy, przebiega z okresami zaostrzeń i remisji. Prawidłowa, regularna pielęgnacja ciała odpowiednio dobranymi emolientami pozwala wydłużyć okresy remisji. Skóra z AZS wymaga intensywnego nawilżania, natłuszczania, uzupełniania niedoborów płaszcza hydrolipidowego naskórka, ochrony.
Emolienty zawierają w składzie składniki okluzyjne, zmniejszające przeznaskórkową utratę wody, nawilżające – wiążące wodę w naskórku oraz lipidy uszczelniające i odbudowujące barierę naskórkową. Emolienty redukują objawy kliniczne AZS u dzieci i dorosłych, wydłużają czasy remisji choroby, pozwalają zmniejszyć ilość stosowanych miejscowo glikokortykosteroidów.
Dermatolodzy zalecają stosowanie emolientów 2–3 razy dziennie, w ilości minimum 200 g tygodniowo u dzieci i 500 g tygodniowo u dorosłych.
Wśród wyrobów medycznych Emotopic na szczególną uwagę zasługuje Łagodzący krem na egzemę do twarzy i ciała, który łagodzi uporczywe dolegliwości takie jak świąd, pieczenie, szorstkość i łuszczenie się skóry. Receptura wzbogacona o ceramidy wspomaga uzupełnianie niedoborów lipidów chroniąc przed nadmierną utratą wody i wspomagając regenerację skóry.
Ulgę w uporczywym świądzie towarzyszącym AZS przyniesie Przeciwświądowy preparat kojący do ciała. Preparat zapobiega nadmiernemu drapaniu i mechanicznemu uszkodzeniu naskórka, ograniczając tym samym wnikanie zewnątrzpochodnych czynników drażniących. Uzupełnia niedobory lipidów, wzmacnia funkcje barierowe naskórka. Tworzy na powierzchni naskórka z upośledzoną funkcją barierową warstwę ochronną, zmniejszając ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych oraz stanów zapalnych.
Preparat na ciemieniuchę zalecany jest do stosowania u niemowląt od 1. dnia życia, dzieci starszych i dorosłych w celu wspomagania leczenia i łagodzenia objawów łojotokowego zapalenia skóry. Składniki wykorzystane w recepturze wyraźnie zmiękczają naskórek, ułatwiając eliminację zrogowaciałej łuski, wspomagając leczenie łojotokowego zapalenia skóry głowy.
Wyroby medyczne Regenovum wspomagają terapię nadmiernej suchości skóry towarzyszącej m.in. łuszczycy, rybiej łusce, modzelom, nagniotkom, stopie cukrzycowej, rogowcu dłoni i stóp, a także łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia towarzyszące urazom mechanicznym powstałym w wyniku otarć i odparzeń.
Preparat ochronny zapobiegający otarciom i odparzeniom do ciała Regenovum, bazujący na połączeniu skrobi i tlenku cynku dedykowany jest skórze narażonej na otarcia i odparzenia. Preparat tworzy na powierzchni skóry barierę fizyczną pochłaniającą nadmiar wilgoci, zapobiegającą podrażnieniom, otarciom, odparzeniom.
Skrobia tworzy na powierzchni skóry fizyczną barierę wzmacniającą jej właściwości ochronne, łagodzi pieczenie, świąd i dyskomfort. Wiąże wilgoć, a jednocześnie zwiększa poślizg w miejscach narażonych na tarcie fałdów skórnych. Tlenek cynku działa ochronnie i osuszająco.
#yourpharmaceris
Masz skórę wrażliwą, problemową lub wymagającą?
Lubisz testować nowe rozwiązania dermokosmetyczne i dzielić się swoim doświadczeniem?
Zgłoś się do programu ambasadorskiego Pharmaceris!
Porady