potrzeby-h

Pielęgnacja specjalistyczna

Błyszczące, sprężyste, gęste włosy

Sprawiają, że jesteśmy lepiej oceniani przez otoczenie, ale też sami czujemy się bardziej pewni siebie. Gdy włosy są przerzedzone, pozbawione blasku, czy też dotknął je problem łupieżu, nie ma co załamywać rąk. Poprawę stanu włosów umożliwią dermokosmetyki odpowiednio dobrane do potrzeb skóry głowy.

  Pielęgnacja skóry głowy u pacjentów z łuszczycą

  W pacjentów z łuszczycą proces przemieszczania się komórek naskórka z warstwy podstawnej do warstwy rogowej jest skrócony z 28 (jak przy zdrowej skórze) do 2-4 dni. Obserwujemy przyspieszone wytwarzanie komórek naskórka, a następnie ich nawarstwienie w postaci łuski.

  Prawidłowa pielęgnacja skóry z łuszczycą polega na regularnym oczyszczaniu z łuszczącego się naskórka, nawilżaniu i natłuszczaniu. Te nieskomplikowane zabiegi pomagają złagodzić uczucie świądu.

   Dermokosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry z łuszczycą

   mają za zadanie:

   • regulować keratynizację naskórka,
   • zmniejszać łuskę,
   • łagodzić suchość i świąd skóry,
   • natłuszczać i odbudowywać warstwę lipidową,
   • zmiękczać skórę,
   • poprawiać funkcje barierowe skóry.
   W dermokosmetykach do mycia ciała i skóry głowy Pharmaceris P

   znajdziesz m.in.:

   • kwas salicylowy, działający złuszczająco i antybakteryjnie,
   • mocznik w stężeniu powyżej 10% działający keratolitycznie, rozrywający wiązania wodorowe w strukturze keratyny, a w dalszej konsekwencji powodujący jej denaturację,
   • Immuno activator witaminy D - składnik pozyskiwany z korzenia cykorii podróżnik, który aktywuje gen receptora witaminy D – VDR, uruchamia zależną od witaminy D kaskadę sygnałową w skórze, pobudzając geny kontrolujące podziały komórek i wpływając tym samym na prawidłową regulację rogowacenia oraz złuszczania naskórka. Nasz innowacyjny Immuno activator witaminy D reguluje proces keratynizacji skóry, poprawia stopień nawilżenia i natłuszczenia naskórka, zmiękcza i prowadzi do ścieńczenia nadmiernie zrogowaciałego naskórka,
   • Octopirox - działa przeciwświądowo, normalizuje równowagę mikroflory skóry, nawilża skórę i zapobiega utracie wody z naskórka, natłuszcza, koi i łagodzi podrażnienia i zaczerwieniania, ogranicza nadmierne rogowacenie skóry i przeciwdziała jej nadmiernemu łuszczeniu się,
   • jasny ichtiol - działa przeciwbakteryjnie, przeciwświądowo, normalizuje proces złuszczania i przyspiesza proces regeneracji skóry. Zaletą jasnego ichtiolu jest lepsza tolerancja przez skórę i kolor, który nie brudzi ubrań.
   Peeling trychologiczny

   Peeling trychologiczny Pharmaceris H to pionierski na rynku aptecznym produkt, pojawił się w ofercie na długo przed rozwojem popularności tej kategorii produktów.

   Dlaczego warto włączyć do pielęgnacji skóry głowy peeling? Gromadzące się na skórze głowy martwe komórki naskórka, wydzielina gruczołów łojowych, pozostałości środków do stylizacji, a także wszelkiego rodzaju pyły i zanieczyszczenia zawieszone w powietrzu aglomeracji miejskich, osadzające się na skórze, tworzą tzw. warstwę krystalizacyjną, zalegającą na powierzchni skóry i przyczyniającą się m.in. do rozwoju patologicznych mikroorganizmów.

    H-STIMUPEEL

    Peeling trychologiczny H-STIMUPEEL Pharmaceris łączy dwa mechanizmy złuszczania – enzymatyczny, zapewniany przez papainę i mechaniczny – przez pestki moreli – zieloną alternatywę dla drobinek peelingujących wykonanych z mikroplastików.

    Papaina jest enzymem proteolitycznym, który rozpuszcza połączenia pomiędzy korneocytami, złuszcza martwe warstwy naskórka, tym samym ułatwia przenikanie substancji aktywnych. Łupiny z pestek moreli dodatkowo wspomagają złuszczanie, a jednocześnie pozwalają na wykonanie delikatnego masażu pobudzającego mikrokrążenie.

    Peeling zawiera mocznik odpowiadający za poprawę nawilżenia skóry i piroktonian olaminy, ograniczający rozwój patogennych grzybów i bakterii, regulujący równowagę mikrobioty naskórka, wzmacniający mieszki włosowe. Zastosowana w składzie kofeina, charakteryzuje się działaniem ściągającym, detoksykującym, antyoksydacyjnym, poprawiającym mikrokrążenie w skórze oraz działaniem w kierunku hamowania wypadanie włosów i wspomagania ich wzrostu. Stosowanie peelingu do skóry głowy polecane jest również osobom z problemem łupieżu.

     Problem wypadania włosów

     Wypadanie włosów może być powodowany bardzo różnymi czynnikami, od niewłaściwej pielęgnacji i diety, przez stres, po choroby ogólnoustrojowe.

     Rozwiązanie problemu oferowane przez Pharmaceris H to opatentowane połączenie FGF i kofeiny. Kompleks tych dwóch surowców stymuluje proliferację komórek skóry, bierze udział w procesach wzrostu komórek i regeneracji tkanki, poprawia mikrokrążenie, działa antyoksydacyjnie, hamuje działanie 5-α-reduktazy i stymuluje wzrost mieszków włosowych i włosów.

     Oba składniki pobudzają ekspresję genów odpowiedzialnych za rozpoczęcie fazy anagenu oraz genu odpowiedzialnego za opóźnienie fazy telogenu. Kompleks zapobiega łysieniu androgenowemu, telogenowemu i fizjologicznemu.

     Połączenie FGF i kofeiny zastosowane w dermokosmetykach Pharmaceris H stymuluje podziały komórek skóry mieszka włosowego, które owocuje przyspieszeniem procesu powstawania nowych włosów. Kompleks wydłuża cykl życia włosów, hamuje ich wypadanie i stymuluje odrastanie.

      your_pharmaceris

      #yourpharmaceris

      Zostań Ambasadorką Pharmaceris

      Masz skórę wrażliwą, problemową lub wymagającą?

      Lubisz testować nowe rozwiązania dermokosmetyczne i dzielić się swoim doświadczeniem?

      Zgłoś się do programu ambasadorskiego Pharmaceris!

      Zapytaj lekarza

      LEK. MED.

      Marta Jeziorska

      Masz problem ze skórą?
      Masz pytania dotyczące produktów Pharmaceris?
      Nie jesteś pewna jak właściwie pielęgnować swoją skórę?

      Porady lekarskie dotyczą wyłącznie produktów kosmetycznych.
      marta_jeziorska
      prawidlowo_dbac_o_wlosy_aby_byly_zdrowe_mocne_piekne

      Porady

      Jak prawidłowo dbać o włosy, aby były zdrowe, mocne i piękne?

      Piękne, lśniące, zdrowe włosy są oznaką dobrostanu organizmu i niewątpliwym atrybutem urody.
      *To jest wyrób medyczny.
      Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.