potrzeby

Pielęgnacja

Dermokosmetyki Pharmaceris i wyroby medyczne Emotopic to produkty stworzone z myślą o potrzebach skóry zmieniających się wraz z poszczególnymi etapami życia, uwzgledniające zalecenia pielęgnacyjne rekomendowane przy dermatozach.

Zmiany skórne towarzyszące wielu chorobom, mimo że nie stanowią zagrożenia dla życia, to znacznie obniżają jego komfort, przyczyniają się do spadku pewności siebie i problemów natury psychologicznej.

Odpowiednia pielęgnacja skóry sprzyja ograniczeniu widoczności niedoskonałości i poprawie kondycji skóry, co przekłada się na lepsze samopoczucie pacjenta.

  Pielęgnacja skóry z AZS

  Wyroby medyczne Emotopic to innowacyjne emolienty oparte na naturalnych olejach, wykazujące wysoką skuteczność w łagodzeniu dolegliwości suchej skóry i towarzyszących jej objawów: świądu, pieczenia, zaczerwienienia.

  Przywracają naturalną lipidową barierę naskórka, zapobiegają nawrotom suchości oraz objawów atopowego zapalenia skóry (AZS). Wyroby medyczne Emotopic są polecane do stosowania od 1 d. ż., opracowane pod kontrolą dermatologów dziecięcych.

   Pielęgnacja skóry z ŁZS

   Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) jest dermatozą, w przebiegu której obserwuje się łuskę, świąd, stan zapalny i rumień. Zmiany skórne pojawiają się na skórze głowy, twarzy, plecach, zwłaszcza pomiędzy łopatkami i na klatce piersiowej (tzw. rynny łojotokowe tylna i przednia).

   W składzie dermokosmetyków Pharmaceris DS zastosowany został m.in. Octopirox – piroktonian olaminy, charakteryzujący się działaniem przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybicznym, przeciwłupieżowym. Octopirox działa przeciwświądowo, normalizuje równowagę mikroflory skóry, nawilża skórę i zapobiega utracie wody z naskórka, natłuszcza, koi, łagodzi podrażnienia i zaczerwieniania, ogranicza nadmierne rogowacenie skóry, i przeciwdziała jej nadmiernemu łuszczeniu się.

    Pielęgnacja skóry z łuszczycą

    Łuszczyca to nieuleczalna przewlekła choroba zapalna o charakterze nawrotowym, objawiająca się zmianami skórnymi i traktowana przez lekarzy jako choroba ogólnoustrojowa. Zmiany łuszczycowe, lokalizujące się na łokciach, kolanach, okolicy krzyżowo-lędźwiowej, na owłosionej skórze głowy i paznokciach, mają postać wykwitów o zróżnicowanej barwie, pokrytych srebrzystą łuską. Przy łuszczycy mamy do czynienia z przyspieszonym wytwarzaniem naskórka, skutkującym nawarstwieniami komórek właśnie w postaci łuski.

    Prawidłowa pielęgnacja skóry z łuszczycą obejmuje regularne złuszczanie naskórka, nawilżanie, natłuszczanie, łagodzenie świądu i podrażnień, zmiękczanie skóry i odbudowę jej funkcji barierowych.

    Dermokosmetyki Pharmaceris P dedykowane pacjentom z łuszczycą opierają swoją skuteczność na składnikach aktywnych takich jak: kwas salicylowy, mocznik, jasny ichtiol, olejek jałowcowy, emolienty, octopirox i Immuno activator witaminy D.

     Pielęgnacja skóry z bielactwem

     Vitiligo - bielactwo nabyte to przewlekła choroba dermatologiczna, charakteryzująca się obecnością na skórze odbarwionych plam pozbawionych melanocytów - komórek barwnikowych i melaniny, o różnej wielkości i kształcie, wyraźnie odgraniczonych od zdrowej skóry.

     Dermokosmetyki Pharmaceris V przeciwdziałają procesowi dalszej depigmentacji skóry, poszerzaniu się plam bielaczych, wspomagają stopniowy proces repigmentacji skóry, działają nawilżająco i ochronnie. Ich skuteczność opiera się na połączeniu kwasu rozmarynowego, tioproliny i naryngeniny, będącemu przedmiotem dwóch patentów. Krem na dzień VITI-MELO DAY i Krem na noc VITI-MELO NIGHT należy stosować przez minimum sześć miesięcy, nakładając na obszar zmian bielaczych. Po sześciomiesięcznym okresie regularnego stosowania granica pomiędzy skórą zdrową, a plamą bielaczą ulega wyraźnemu rozmyciu, staje się mniej ostra, mniej widoczna i też skóra w obrębie zmiany ulega przyciemnieniu.

      Pielęgnacja skóry po zabiegach radioterapii

      Skóra poddawana zabiegom radioterapii jest narażona na powstawanie rumieni o przejściowym charakterze, świąd, uczucie gorąca, kłucia, szczypania, obniżenie aktywności gruczołów łojowych i potowych prowadzące do przesuszenia, nadmierne łuszczenie się, przebarwienia, powstawanie zgrubień i stwardnień.

      W pielęgnacji skóry po zabiegach radioterapii bardzo ważne jest delikatne oczyszczanie, unikanie agresywnych, intensywnie pieniących się detergentów, nawilżanie, ochrona przed wpływem światła UV oraz natłuszczanie przesuszonej skóry.

      Kwas foliowy zawarty w Łagodząco-regenerującym kremie do twarzy i ciała X-RAYS LIPOSUBTILIUM charakteryzuje się intensywnym działaniem regenerującym. Kwas foliowy łagodzi podrażnienia, intensywnie nawilża, natłuszcza, uelastycznia skórę, zmniejsza stopień zaczerwienienia, polepsza tolerancję odczynów popromiennych. Jak wskazują badania, kwas foliowy dwukrotnie przyspiesza proces naprawy DNA komórek skóry uszkodzonych działaniem promieniowania jonizującego.

       Pielęgnacja skóry w trakcie ciąży

       W czasie ciąży w organizmie kobiety zachodzi szereg procesów metabolicznych, immunologicznych, hormonalnych, dostosowujących organizm do zapewnienia dziecku prawidłowego rozwoju. Część z tych zmian uwidacznia się na skórze. Zmiany skórne pojawiające się w czasie ciąży mają charakter przejściowy, nie wywierają większego wpływu na stan zdrowia matki ani dziecka, są traktowane jako zmiany fizjologiczne. Do najczęściej pojawiających się zmian skórnych należą rozstępy, cellulit i przebarwienia.

       Skóra w trakcie ciąży potrzebuje zwłaszcza: nawilżenia, natłuszczenia i odbudowy bariery hydrolipidowej naskórka. redukcji świądu, wzmocnienia struktury kolagenowej, uelastycznienia.

       Efekty te zapewniają zawarte w dermokosmetykach Pharmaceris M kwas foliowy, witamina E, naturalne oleje i masła m.in. olej bawełniany i masło Shea, formuła Leukine-barier i Repair Peptide.

        Pielęgnacja skóry dojrzałej

        Proces starzenia się skóry obejmuje szereg zmian zachodzących w obrębie naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Współcześni Seniorzy to osoby czerpiące z życia pełnymi garściami, które zamiast walczyć z oznakami starzenia się skóry, świadomie dbają o jej potrzeby.

        Pielęgnacja skóry dojrzałej skupia się na zapewnieniu prawidłowego nawilżenia, regeneracji bariery lipidowej, wspomaganiu funkcji ochronnej skóry. Dermokosmetyki Pharmaceris G zawierają m.in.: kompleks emolientów, witaminę B12, jony srebra, mocznik, probiotyk, witaminę E, które zapewniają skórze dojrzałej kompleksową pielęgnację i ochronę.

         your_pharmaceris

         #yourpharmaceris

         Zostań Ambasadorką Pharmaceris

         Masz skórę wrażliwą, problemową lub wymagającą?

         Lubisz testować nowe rozwiązania dermokosmetyczne i dzielić się swoim doświadczeniem?

         Zgłoś się do programu ambasadorskiego Pharmaceris!

         Zapytaj lekarza

         LEK. MED.

         Marta Jeziorska

         Masz problem ze skórą?
         Masz pytania dotyczące produktów Pharmaceris?
         Nie jesteś pewna jak właściwie pielęgnować swoją skórę?

         Porady lekarskie dotyczą wyłącznie produktów kosmetycznych.
         marta_jeziorska
         moc_witamin_pielegnacji_skory

         Porady

         Moc witamin w pielęgnacji skóry

         Witaminy, zwłaszcza A i E, to ważny czynnik wpływający na stan naszej skóry. Zastrzyk witamin w codziennej pielęgnacji skóry zapewni jej młody i zdrowy wygląd oraz dobrą kondycję.
         *To jest wyrób medyczny.
         Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.