Skóra wrażliwa w wielkim mieście
Życie w dużym mieście ma wiele zalet, szczególnie dla osób, które uwielbiają, gdy ciągle coś się dzieje. Jednak wysokorozwinięte miejscowości cechują się także dużym stopniem zanieczyszczenia powietrza, co negatywnie odbija się na kondycji skóry. Szczególnie mocno odczuwa to skóra alergiczna i wrażliwa. Jak nawilżyć skórę twarzy i jednocześnie ochronić ją przed szkodliwym wpływem miejskiego środowiska? Istnieje na to kilka sposobów.
Dlaczego środowisko miejskie nie jest przyjazne dla skóry?
Spaliny samochodowe, dym, smog, kurz – to czynniki, na które każdego dnia narażona jest skóra w dużym mieście. Chociaż tego nie odczuwamy, zanieczyszczenia z powietrza przywierają do niej, a niektóre z nich mają zdolność penetrowania do naskórka. Jeśli atakują skórę każdego dnia, z czasem jej naturalna bariera ochronna ulega osłabieniu, tym bardziej, jeśli po powrocie do domu nie fundujemy jej odpowiedniego oczyszczenia i ukojenia.
Zatrucie środowiska przyczynia się także do namnażania wolnych rodników tlenowych, które wzmagają niekorzystne procesy zachodzące w obrębie komórek i przyspieszają starzenie się skóry. Kolejnym problemem jest twarda woda, która dodatkowo wysusza skórę. Czynniki fizyczne to jednak nie wszystko, bo życie w dużym mieście zwykle jest szybsze i bardziej nerwowe, a stres, brak snu czy zaniedbania żywieniowe również mogą źle odbić się na wyglądzie i stanie cery.
Bardzo wrażliwa skóra – objawy
Żadna skóra nie lubi być atakowana przez zanieczyszczenia środowiskowe. Jednak osoby obdarzone skórą wrażliwą i alergiczną mają w mieście trudniej, gdyż występują u nich wyższe predyspozycje do podrażnień. Skutki to swędzenie, pieczenie, zaczerwienienia. Dodatkowo pod wpływem miejskiego powietrza skóra może produkować więcej sebum i jest bardziej podatna na niedoskonałości, co stanowi kolejne wyzwanie związane z ich zwalczaniem.
Nie każdy jednak ma możliwości i ochotę emigrować na tereny podmiejskie. W tej sytuacji trzeba zadziałać wysokiej jakości preparatami, takimi jak olejki do twarzy, dzięki którym nadwrażliwa skóra odzyska zdrową równowagę.
Jak dbać o twarz, aby wyglądać promiennie i uniknąć podrażnień?
Delikatna skóra zasługuje na szczególną opiekę. Na szczęście jej naturalne funkcje ochronne można wspomóc, sięgając po nowoczesne preparaty: specjalistyczny olejek do cery suchej, krem, serum, łagodne środki myjące. Ważne, aby każdy z nich był przebadany dermatologicznie i wolny od substancji drażniących i alergizujących, gdyż „agresywne” produkty tylko nasilą problemy.
Chociaż skórę należy regularnie oczyszczać, przesada w tym zakresie również nie jest wskazana, bo w ten sposób łatwo zaburzyć naturalne funkcje barierowe skóry, tymczasem ich wspieranie powinno być priorytetem. Wystarczy więc oczyszczać cerę dwa razy dziennie delikatnym środkiem bez mydła i alkoholu. Oprócz tego ważny jest wysokiej jakości preparat na dzień, który odżywi i nawilży skórę, jednocześnie tworząc na jej powierzchni lekką warstwę utrudniającą czynnikom szkodliwym przenikanie do jej głębszych stref. Jaki produkt wybrać?
Olejek do twarzy – naprawa i ochrona
Olejki roślinne od dawna wykorzystywane są we wspieraniu zdrowia i urody. Dziś, kiedy coraz chętniej wracamy do naturalnych sposobów dbania o siebie, zajmują szczególnie ważne miejsce. Duo koncentrat z witaminami A i E w 27% skwalanie A&E-Sensilix marki Pharmaceris ma konsystencję ultralekkiego olejku, który przyspiesza procesy regeneracyjne skóry alergicznej, nadwrażliwej na czynniki zewnętrzne oraz osłabionej po zabiegach medycyny estetycznej. Skwalan jest naturalnym składnikiem sebum, którego z wiekiem ubywa w skórze, co negatywnie odbija się na jej wyglądzie, dlatego warto uzupełniać go sprawdzonymi preparatami. Witamina A zmniejsza oznaki starzenia się skóry i poprawia jej strukturę, natomiast witamina E chroni ją przed nadmiarem wolnych rodników. Ten wyjątkowy olejek nawilżający toleruje nawet bardzo wrażliwa skóra twarzy, a jego łagodność i skuteczność zostały potwierdzone badaniami dermatologicznymi i klinicznymi.
Przeciwzmarszczkowe olejki do twarzy mogą więc spełniać różne funkcje, a gdy czynniki zewnętrzne powodują nadwrażliwość i podrażnienia, również łagodzą je i chronią przed kolejnymi.