Makijaż cery problemowej – jak uzyskać naturalny efekt bez podrażnień?

Makijaż cery problemowej – jak uzyskać naturalny efekt bez podrażnień?

Cera problemowa – np. trądzikowa, z przebarwieniami, zaburzeniami wydzielania sebum czy tendencją do zaczerwienień – wymaga uważnej troski. To jednak nie wszystko. Niedoskonałości mogą wywoływać dyskomfort. Dlatego możesz się zastanawiać, w jaki sposób je zatuszować za pomocą makijażu. Zasada jest prosta: do wyboru odpowiednich kosmetyków do makijażu warto podejść równie uważnie jak do dopasowania innych produktów do dermopielęgnacji cery.

Wyzwania skóry problemowej – co warto wiedzieć?

Czym w ogóle jest skóra problemowa? To bardzo szerokie podejście, które obejmuje wiele typów niedoskonałości oraz problemów skórnych. Warto wśród nich wymienić:

  • cerę wrażliwą, która jest podatna na subiektywnie odczuwany dyskomfort pod wpływem różnych czynników zewnętrznych;
  • skórę suchą, z zaburzonymi funkcjami barierowymi warstwy rogowej;
  • skórę z przebarwieniami, np. powstałymi w wyniku ekspozycji na UV, zmiany hormonalne czy stany zapalne;
  • cerę naczyniową – z cienkim naskórkiem i tendencją do pękania naczynek krwionośnych;
  • cerę trądzikową, z zaburzeniami produkcji sebum i częstymi infekcjami bakteryjnymi.

Każdy z tych typów cery problemowej wiąże się ze specyficznymi wyzwaniami. Odpowiedzią na nie jest precyzyjnie dopasowana dbałość o skórę – z wykorzystaniem dermokosmetyków zawierających składniki wspierające walkę z określonymi niedoskonałościami. Jeżeli o nią zadbasz, oznacza to wsparcie dla organizmu w niwelowaniu nieestetycznych zmian, a co za tym idzie – mniejszą potrzebę ich maskowania.

Można więc powiedzieć, że pierwszym krokiem w makijażu cery problemowej jest odpowiednie przygotowanie skóry. Co jednak, jeśli to nie wystarcza, aby niedoskonałości przestały być widoczne? Wówczas równie ważny jest dobór właściwych produktów do makijażu.

Czym wykonać makijaż skóry problemowej?

Makijaż to sposób na ukrycie niedoskonałości skóry. Podstawą będzie podkład korekcyjny, który zapewni:

  • wysokie krycie – aby zamaskować przebarwienia czy zaczerwienienia;
  • wyrównanie kolorytu skóry – by prezentowała się zdrowo i promiennie.

Nie powinien być to jednak „przypadkowy” produkt z drogerii. Skóry problemowe są uwrażliwione i podatne na zaczerwienienia oraz infekcje. Tymczasem wiele formuł popularnych podkładów zawiera składniki, które mogą podrażniać – chodzi np. o substancje zapachowe czy barwniki syntetyczne. Oznacza to, że w przypadku niektórych osób sięganie po nie może wiązać się z ryzykiem podrażnień, dlatego warto wybierać produkty dostosowane do wrażliwej skóry. Dlatego bardziej świadomym wyborem mogą być dermokosmetyki do makijażu, dostosowane do potrzeb skóry problemowej, np. z linii Pharmaceris F. Ich formuły zostały:

  • skomponowane z myślą o skórach problemowych;
  • wzbogacone o składniki, które wspierają w walce z niedoskonałościami, np. zaczerwienieniami, trądzikiem czy przebarwieniami;
  • przebadane dermatologicznie pod kątem tolerancji;
  • wzbogacone o filtry chroniące przed promieniowaniem UV – ich obecność jest ważna, ponieważ promienie UVA i UVB szkodzą skórze, a ekspozycja na nie może pogłębiać podrażnienia czy alergie.

Fluidy kryjące można dobrać do typu cery problemowej. Dostępne są warianty do skóry naczynkowej czy trądzikowej, a także o podwyższonym poziomie krycia i z wysokimi filtrami SPF – idealne na lato lub w okresie rekonwalescencji po zabiegach, po konsultacji z dermatologiem.

Warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami, aby świadomie i uważnie dobrać produkt, który wspomoże i uzupełni codzienne działania mające na celu zadbanie o skórę, a jednocześnie pomoże zakryć niedoskonałości.

*To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.